Prečo sme založili stránku?

Už dlhší čas uvažujeme, že založíme stránku našej občiny, no vždy do boli len slová. Vraj nech robí Zemislav, je skúsený, pretože vedie blog. Tak Zemislav aj stránku urobil, nie pre svoj údajný narcizmus, ale pre vás, ktorí nelipnete na sociálnych sietiach a máte záujem o dianie v komunite Rodnej viery a pre slávu Mokoše, ktorá je našou ochrannou bohyňou, ale i pre ostatných bohov nášho panteónu. Vitajte teda!

Hlavným spúšťačom aktivity boli práve ľudia, ktorí sa chcú dostať k obradom aj mimo facebooku a teda rovnaký je aj cieľ stránky, zverejňovanie pripravovaných obradov. Konieckoncov má stránka byť aj edukatívna a prinášať občasné články o kultúre a viere Slovanov. To ale neznamená, že za vás budeme čitať a kupovať knihy. Stránka má tak isto ľuďom priblížiť samotné združenie a pomôcť tak jeho rozvoju.

Orientácia a funkcionalita

Na základnú orientáciu na stránke slúži menu. Hlavnými kategóriami pre ľudí, ktorí sa chcú dostať na obrady sú kategórie obrady ročného cyklu a kalendár. Prvá kategória je informatívna a podáva približné informácie o konaní sviatkov, ale tak isto sa snaží poukázať aj na ich význam a históriu. V druhej kategórii budú zverejňované priame pozvánky na obrady.
Predpokladáme, že bližšie zoznamovanie so stránkou môžeme nechať na vás.

Stránku sa snažíme viesť v čo najjednoduchšej forme, aby boli prístupná aj pre ľudí ktorí nepracujú s počítačom. Stránka je stále vo vývoji a rovnako ako na funckionalite pracujeme aj na jej obsahu. Ak si všimnete nejaké nedostatky, prípadne máte nápad na jej zlepšenie, neváhajte nás konkaktovať.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: